Субота, 20-Кві-2024, 06:21

Яснозірська загальноосвітня школа

І-ІІІ ступенів

Ви увійшли як Гость | Група "Гости"Вітаю Вас Гость | RSS

Мапа сайту
Категорії розділу
Новини
Школа сприяння здоровю
Основи безпеки життєдіяльності
Попередження правопорушень
Робота з батьками
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 34
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Файли » Виховна робота » Основи безпеки життєдіяльності

Дорога до школи
19-Вер-2015, 10:40

     

Дорога до школи

       Дорога до школи завжди є справжньою пригодою, але інколи вона може містити небезпеку, про яку ти маєш знати для того, щоб бути у безпеці. Такі прості речі, як правильний одяг та світловідбиваючий матеріал, можуть зробити твою дорогу до школи безпечнішою.

           Уяви свою дорогу до школи. Скільки дорожніх знаків ти бачиш? Скільки світлофорів ти проходиш? Скільки разів ти повинен перейти вулицю? При цьому не забувай звертати увагу також і на машини, що рухаються.

Будь завжди помітним!

           Особливо це стосується холодних і темних осінніх і зимових місяців. Ми радимо тобі носити світлий одяг, щоб водії машин тебе краще бачили у темряві.

           Щоб зробити себе ще більш помітним для водіїв, доцільно пришити до одягу світловідвідбиваючий матеріал, який може врятувати твоє життя. Ти можеш, наприклад, зробити аплікацію з такого матеріалу та нашити її на свій одяг або прикріпити до рюкзака чи портфеля.

          При увімкненому ближньому світлі водій автомобіля може побачити пішохода, який носить світловідбиваючий матеріал, з відстані 150 метрів. Якщо ж на тобі немає такого матеріалу, то водій машини побачить тебе лише з 30-ти метрів. А це дуже мало для того, щоб вчасно зупинити автомобіль.

                   Дорога до школи на автотранспорті

       Треба пристібатися ременем безпеки під час кожної поїздки у машині, причому незалежно від того, скільки ти будеш їхати: дві хвилини або дві години. Нагадуй про це також тим, хто їде поруч з тобою в автомобілі.

Тільки той, хто пристебнутий ременем безпеки перебуває у безпеці.

 

 

 
  Описание: C:\Users\З_М_Шаповал\Desktop\images (5).jpg


      Правила поведінки учнів в шкільному автобусі

 

 

- чекати шкільний автобус слід у відведених місцях: на зупинках, узбіччі – подалі від транспорту, що рухається.

- заходити в автобус та виходити дозволяється після повної його зупинки. Під час виходу з автобуса слід триматись за поручні, впевнетись у відсутності біля виходу сторонніх предметів, слизького місця чи вибоїн;

- під час руху автобуса не можна відволікати водія; гратися гострими предметами; висувати руки і голову у вікна; бігати по салону, штовхатись, голосно розмовляти, слухати музику, смітити;

- не притуляйтеся до дверей, намагайтеся під час руху не стояти в проході або на східцях транспортного засобу;

- пам’ятайте, що в автобусі потрібно поступатися місцем дівчатам та молодшим школярам та учителям;

- на зупинках не повертайтеся спиною до транспорту, що рухається, а коли автобус наближається до зупинки, не намагайтеся стати в першому ряду нетерплячого натовпу – вас можуть штовхнути під колеса;

- після виходу відійдіть на безпечну відстань від автобуса, не затримуйтесь біля дороги. Обходити автобус слід тільки ззаду.

Якщо в салоні виникла пожежа чи інша надзвичайна ситуація негайно повідомте про це водія та чергового вчителя, попросіть зупинитися і відчинити двері або натисніть кнопку аварійного відкриття дверей.

 

 

Що треба знати про безпеку руху на велосипеді та мопеді

            Кожній дитині хочеться мати власний автомобіль. Така можливість у тебе з’являється вже у ранньому дитинстві, коли батьки купують тобі триколісний велосипед. Коли ти підростаєш, батьки замінюють його на двоколісний. На цьому велосипеді тебе вже не можуть наздогнати дорослі, і ти почуваєш себе вільним. І ось ти вже зовсім дорослий, тобі виповнилось 16 років, і у тебе з’являється велосипед з мотором, який називається мопедом. На ньому ти вже їздиш по дорозі поруч з автомобілями, а іноді навіть можеш їх обігнати.

Описание: C:\Users\З_М_Шаповал\Desktop\images (6).jpg             Але тобі слід пам’ятати про те, що катання на велосипеді та мопеді може бути небезпечним. Ти можеш впасти і сильно поранитись. Ти можеш впасти і сильно поранитися, потрапити в аварію. Через це ми хочемо дати тобі            деякі поради.

            Насамперед, тобі слід постійно їздити у шоломі, який захищатиме найважливішу частину твого тіла – голову. При купівлі цього предмета приділи особливу увагу тому, щоб:

- він гарно, зручно на тобі сидів;

- ремені добре застібалися;

- ти почувався у ньому комфортно.

Твій велосипед також має бути безпечним для тебе. Тому у нього повинні бути:

- передні гальма;

- задні гальма;

- дзвінок або інший сигнал;

- світлий прожектор для їзди вночі;

-білий світловідбивач спереду;

- жовтий світловідбивач на педалях.

Правила користування велосипедом і мопедом:

- кататися на дитячому велосипеді може навіть малюк, але тільки на закритих для руху машин майданчиках, стадіонах та в інших безпечних місцях;

- рухатися по дорозі на мопедах дозволяється людям, які досягли 16-річного, на велосипедах — 14-річного віку;

- мопеди і велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світловідбивачами: спереду — білого кольору, з боків — оранжевого, ззаду - червоного;

- для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на мопеді необхідно увімкнути освітлення, на велосипеді — ліхтар (фару).

Водіям мопедів і велосипедів забороняється:

- керувати мопедом або велосипедом з несправними гальмами, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості - з неувімкненою фарою і заднім ліхтарем на мопеді чи без світловідбивачів на велосипеді;

- рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїжджій частині, коли поряд є велосипедна доріжка;

- рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7-ми років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

- під час руху триматися за інший транспортний засіб;

- їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок);

- перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;

- буксирування мопедів і велосипедів;

- буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобами.

Перш ніж сідати за кермо велосипеда чи мопеда, – переконайся у його справності, а саме:

- перевір гальма, звуковий сигнал (дзвінок);

- переконайся у наявності ручного насоса і набору інструментів;

- переконайся, що ланцюгова передача закрита спеціальним щитком- перевір накачування шин, відрегулюй кермо і сідло за зростом.

 

Категорія: Основи безпеки життєдіяльності | Додав: Zoya0209
Переглядів: 400 | Завантажень: 0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Друзі сайту
Корисні посилання

волог.:

тиск:

вітер:

Copyright MyCorp © 2024